Wszystkiego najlepszego na Dzień Ojca!

Wszystkiego najlepszego na Dzień Ojca!

Ojciec, tata, tatuś - to oprócz mamy cichy bohater dnia codziennego. Mistrz rozwiązywania problemów i tych małych, i tych naprawdę wielkich. Dzień Ojca to święto, będące wyrazem szacunku i wdzięczności. W Polsce obchodzone jest 23 czerwca.

Obchody Dnia Ojca zapoczątkowane zostały w Stanach Zjednoczonych, gdzie po sukcesie Dnia Matki pojawiły się głosy, by ustanowić święta również dla pozostałych członków rodziny. Pierwszy raz świętowano go w 1910 roku. Jednak przez długi czas wydarzenie miało jedynie charakter lokalny. Dopiero prezydent Nixon w 1972 roku oficjalnie ustanowił Dzień Ojca.

W Polsce Dzień Ojca mimo kilkudziesięcioletniej tradycji wciąż nie dorównuje popularnością Dniu Matki. Nasi ojcowie jednak z pewnością bardzo je cenią. Dlatego warto w tym dniu zrobić tacie niespodziankę i złożyć mu życzenia. Najwspanialsze to oczywiście te składane osobiście, jeżeli jednak nie możemy tego zrobić, to pamiętajmy o telefonie do taty. W tym dniu warto także zatroszczyć się o zdrowie swojego rodzica. Dbajmy o to, by przypominać mu o regularnych badaniach wzroku. Zatroszczmy się o oczy swojego taty i dopytajmy, czy nadal widzi ostro i wyraźnie. W przypadku wykrycia zaćmy rozpoczniemy leczenie zaćmy w Czechach na NFZ. Troska najbliższych jest nie do przecenienia.

Dziękujemy Wam kochani tatusiowie, za Waszą miłość i za poczucie bezpieczeństwa, które dajecie nam co dnia.

Kochajmy i pamiętajmy o naszych ojcach codziennie, bo oni kochają nas miłością cichą, ale wcale nie mniejszą niż miłość matki.