Personel

W Těšín Medic Clinic pracuje polskojęzyczny personel zarówno lekarski jak i pielęgniarski. Nasi lekarze to doświadczeni specjaliści w dziedzinie okulistyki, wykonujący nie tylko zabiegi usuwania zaćmy, ale także specjalizujący się w innych schorzeniach oka.

 

Pielęgniarki pracujące w Těšín Medic Clinic, to również osoby doświadczone w okulistyce, pracujące z pacjentami na wielu płaszczyznach, troszczące się o komfort i zdrowie każdego pacjenta.

 

Współpracujemy z polskim pogotowiem ratunkowym oraz polskim szpitalem zapewniając naszym pacjentom maximum komfortu i bezpieczeństwa.

 

DR N. MED. MACIEJ KLEPACKI

Absolwent wydziału lekarskiego w Katowicach-Ligocie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2001 roku pracuje w Oddziale Okulistycznym Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Od 2014 pełni tam funkcję Zastępcy Kierownika Oddziału. Zajmuje się diagnostyką zaćmy, jaskry, chorób siatkówki oraz leczeniem chirurgicznym i laserowym chorób oczu, wykonując przede wszystkim operacje zaćmy i witrektomii.

 

DR N. MED. ŁUKASZ BEDNARSKI

Jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Od listopada 2012 pracuje w Oddziale Okulistycznym Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Zajmuje się diagnostyką jaskry, chorób siatkówki i nerwu II oraz leczeniem laserowym i chirurgicznym chorób oczu, wykonując przede wszystkim operacje zaćmy.

 

MUDr. HALINA LIGOCKA

Ukończyła studia medyczne w 1988 na wydziale im. Palackiego w Ołomuńcu. Posiada trzynastoletnie doświadczenie w pracy na oddziale okulistycznym w szpitalu w Karwinie. Specjalizuje się w chorobach siatkówki oraz jaskry. W 1991 roku otrzymała dyplom specjalizacji pierwszego stopnia, a w 1999 specjalizacji drugiego stopnia . Od 2002 roku prowadzi własną przychodnię okulistyczną w Orłowej. W Tesin Medic Clinic jest koordynatorem do spraw związanych z czeską służbą zdrowia oraz doradcą do spraw językowych.