Zaćma – gdzie operować?

Zaćma skutecznie utrudnia nam codzienne funkcjonowanie. Jej przykre objawy stanowią barierę, która nie pozwala na prowadzenie aktywnego życia rodzinnego i zawodowego. Niestety, wciąż niewiele Polek i Polaków decyduje się na operację zaćmy. Przyczyną jest często pesymistyczny obraz ciągnących się w nieskończoność kolejek do lekarzy i poradni specjalistycznych. Ta wizja odciąga Polaków od podjęcia odpowiednich kroków w leczeniu zaćmy, która jest przecież najczęstszą przyczyną ślepoty! Wiele osób próbuje załagodzić objawy zaćmy, nosząc okulary korekcyjne lub używając preparatów do oczu o niepotwierdzonym działaniu. Na takie zaleczanie zaćmy Polacy przeznaczają wiele pieniędzy, a efektów nomen omen nie widać. Jak więc uniknąć marnotrawienia pieniędzy, czasu i nerwów?


Operacja zaćmy w Czeskim Cieszynie
Leczenie zaćmy w Czeskim Cieszynie może wydawać się na pierwszy rzut oka jeszcze bardziej skomplikowane niż w Polsce. Nic bardziej mylnego! Czas oczekiwania na zabieg usunięcia zaćmy w Těšín Medic Clinic wynosi tydzień. Nie ma więc mowy o odległych terminach i godzinach spędzonych w kolejce do lekarza POZ, poradni okulistycznej i samego okulisty, gdzie ignorowana jest umówiona godzina wizyty. Leczenie zaćmy w naszej klinice odbywa się w sposób kompleksowy, a do ustalenia konkretnej daty zabiegu wystarczy jeden telefon


Nasi pacjenci mają też możliwość wyboru soczewki, co niestety nie jest standardem w polskich klinikach, w których pacjenci traktowani są rutynowo. W klinice prywatnej, jaką jest Těšín Medic Clinic, pacjenci zachowywane są wysokie standardy opieki nad pacjentami. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie oraz gwarantujemy należną opiekę przed i po zabiegu. Serdeczność i filiżanka herbaty to nie są wielkie rzeczy, lecz często nawet na to nie mogą liczyć pacjenci polskich szpitali. Nasza kadra nie pozwala, by jakakolwiek osoba poczuła się zagubiona lub niepewna. W Těšín Medic Clinic obowiązują standardy kliniki prywatnej. Mimo to, operacja zaćmy w Czeskim Cieszynie nie wiąże się z wysokimi kosztami. W ramach ustawy transgranicznej naszym pacjentom przysługuje całkowita refundacja zabiegu przez NFZ, której formalnościami zajmują się pracownicy kliniki. Zdecydowany na operację zaćmy pacjent pokrywa jedynie koszt soczewki, którą może wybrać, dostosowując wybór do swoich preferencji i stylu życia.


Leczenie zaćmy w Czeskim Cieszynie nie wiąże się też z żadnymi barierami językowymi, ponieważ nasza klinika zatrudnia wyłącznie polski personel lekarski i pielęgniarski. Lokalizacja kliniki tuż przy granicy z Polską w leżącym na szlaku komunikacyjnym Czeskim Cieszynie, pozwala naszym pracownikom na organizację dojazdu i noclegu na życzenie pacjenta.