Turystyka zdrowotna w Czeskim Cieszynie

Turystyka zdrowotna to podróżowanie mające na celu poprawę stanu zdrowia zarówno psychicznego jak i fizycznego podróżujących. W ogólnoświatowym zestawieniu, przygotowanym przez International Healthcare Research Center, Polska pojawia się na miejscu 19 pod względem atrakcyjności oferty dla turystów medycznych. Jesteśmy jedynym przedstawicielem Europy Środkowo - Wschodniej w tym zestawieniu.

Polacy zachęcani zagranicznymi ofertami również chętnie podróżują w celach zdrowotnych oraz uzdrowiskowych. Zgodnie z definicją turysty medycznego, klienci przyjeżdżający na operację zaćmy w Czechach do Kliniki w Czeskim Cieszynie są turystami - podróżują w celu poprawy własnego zdrowia. Těšín Medic Clinic jest kliniką stworzoną i obsługiwaną przez Polaków, za cel stawiamy sobie profesjonalne świadczenie usług oraz utrzymywanie najwyższych standardów pracy w celu zapewnienia Państwu bezpieczeństwa oraz komfortu. Dla części naszych klientów to pierwszy wyjazd za granicę w ich życiu, cieszymy się, że możemy stać się dla Państwa celem i przewodnikiem tej podróży.

Wielokrotnie odwiedzają nas całe rodziny, które przyjeżdżają z odległych krańców Polski towarzysząc swoim bliskim podczas operacji usunięcia zaćmy, a przy okazji chcące zobaczyć coś więcej w okolicy, zasmakować regionalnych potraw tudzież po prostu odpocząć z dala od codziennego zgiełku. Czeski Cieszyn, w którym położona jest Těšín Medic Clinic, znajduje się tuż za granicą z Republiką Czeską i posiada wiele urokliwych, wartych odwiedzenia miejsc.

Zachęcamy naszych pacjentów do zapoznania się z atrakcjami tego miasta.