Jakie są potrzebne dokumenty, aby zoperować zaćmę?

Jakie są potrzebne dokumenty, aby zoperować zaćmę?

Pacjenci, którzy chcą zapisać się na zabieg usunięcia zaćmy w naszej Klinice często pytają, czy będą im potrzebne jakieś specjalne dokumenty. Uspokajamy – do operacji zaćmy nie są one konieczne. Potrzebną dokumentację, pacjent może zdobyć bez większego wysiłku.
Aby zoperować zaćmę w Tesin Medic Clinic wystarczy mieć ze sobą:

1. Dowód osobisty – jeden z najważniejszych dokumentów, który pacjent musi mieć ze sobą. Dokument tożsamości potrzebny jest do wypełnienia danych pacjenta we wniosku do Narodowego Funduszu Zdrowia oraz innych dokumentów potrzebnych do refundacji.

2. Zaświadczenie od lekarza pierwszego kontaktu o braku przeciwskazań do wykonania operacji zaćmy w znieczuleniu miejscowym – takie zaświadczenie pacjent uzyska bez problemu u swojego lekarza pierwszego kontaktu. Powinno ono zawierać informację o chorobach i zażywanych przez pacjenta lekach – wraz z dawkami. Lekarz może wypisać te informacje na kartce A4 opatrzonej jego pieczątką oraz podpisem.
Obecnie z powodu ograniczenia pracy większości placówek medycznych w Polsce w związku z epidemią nie wymagamy ww. zaświadczenia.

3. Skierowanie od lekarza okulisty na zabieg usunięcia zaćmy – jeżeli pacjent posiada już skierowanie od lekarza okulisty należy zabrać je ze sobą. Jeśli pacjent nie ma możliwości go uzyskać, nasi lekarze wypiszą je na miejscu po badaniu kwalifikacyjnym.

4. Dokumenty z poprzednich badań wzroku u okulisty – prosimy pacjentów, aby zabrali ze sobą dokumenty z ostatnich badań okulistycznych. Są przeznaczone do wglądu dla lekarza.

Jeżeli nurtują Cię jeszcze jakieś pytania, odpowiedzi na niektóre z nich znajdziesz w naszym artykule „O co najczęściej pytają nas pacjenci?". Możesz również do nas zadzwonić, z przyjemnością Ci pomożemy.

Pamiętaj, zaćma postępuje z każdym dniem, a nieleczona może prowadzić do ślepoty. Nie warto tracić życia na niewyraźne widzenie. Zadzwoń do nas już dziś +48 690 412 288.