Soczewki

JEDNOOGNISKOWE

  • ich zastosowanie zapewnia dobre widzenie na wybraną odległość, najczęściej w dal, natomiast ostre widzenie obiektów położonych w innych odległościach (np. z bliska) wymaga użycia okularów.

 

Soczewki asferyczne-jednoogniskowe, białe (przezroczyste)

soczewki-jednoogniskowe-1Wszczepienie daje doskonałe poczucie kontrastu, wyrazistość i ostrość obrazu na wybraną odległość. Posiadają filtr UV.

Soczewki asferyczne-jednoogniskowe, żółte

soczewki-jednoogniskowe-zolteOprócz filtra UV posiadają również filtr światła niebieskiego UVB, dzięki któremu chronią siatkówkę oka przed szkodliwym promieniowaniem zewnętrznym (zarówno słonecznym jak również promieniowaniem emitowanym przez żarówki, telefony, telewizowy etc.). Poleca się je zwłaszcza osobom w młodym wieku, tym z chorobami siatkówki oraz w przypadku cukrzycy.

 

Soczewki toryczne

soczewki-jednoogniskowe-toryczneSoczewki, które dodatkowo korygują astygmatyzm, wadę wzroku, którą pacjent miał przed operacją zaćmy. Stosowane są również u pacjentów, u których zaćmie towarzyszy stożek rogówki.

 

WIELOOGNISKOWE

  • Soczewka multifokalna została stworzona z myślą o pacjentach, którzy po zabiegu usunięcia zaćmy pragną cieszyć się zdolnością ostrego widzenia zarówno w dal, jak i do bliży, bez konieczności korekcji okularowej. Ok. 80% pacjentów, po wszczepieniu tych soczewek w ogóle nie potrzebuje okularów do wykonywania codziennych czynności, takich jak czytanie, praca przy komputerze, prowadzenie samochodu czy uprawianie sportu. Aby działanie soczewek było zadowalające, konieczne jest wszczepienie takiego samego rodzaju soczewek w obu oczach.

 

Soczewki multifokalne - występują w wersjach z filtrem światła niebieskiego (żółte) i bez tego filtra (przezroczyste).

soczewki-wieloogniskowe-multifokalneWszczepienie daje doskonałe poczucie kontrastu, wyrazistość i ostrość obrazu zaróno do dali jak i do bliży.

 

Soczewki multifokalne toryczne

soczewki-wieloogniskowe-multifokalne-torycznePoza funkcjonalnością jaką dają soczewki multifokalne, korygują również astygmatyzm, wadę wzroku, którą pacjent miał przed operacją zaćmy. Stosowane są również u pacjentów, u których zaćmie towarzyszy stożek rogówki.