Dlaczego warto wybrać lepszą soczewkę?

Nasi Pacjenci często decydują się na wszczepienie lepszej soczewki, soczewki nowej generacji. Warto pamiętać, że sztuczną soczewkę wszczepiamy raz, a nasza decyzja może znacząco wpłynąć na komfort dalszego życia. Czy warto więc dopłacać do soczewki asferycznej, żółtej, torycznej czy dyfrakcyjnej (wieloogniskowej)?

Jak wyjaśnia Prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego prof. Iwona Grabska-Liberek - wszczepiane podczas zabiegu soczewki wieloogniskowe pozwalają zlikwidować zarówno daleko- i krótkowzroczność oraz starczowzroczność. Po operacji zaćmy w Czechach można nawet widzieć lepiej niż w całym dotychczasowym życiu.

Z opcji dopłaty do ponadstandardowej soczewki mogą skorzystać tylko pacjenci operujący się za granicą w ramach dyrektywy transgranicznej np. w Czeskim Cieszynie w Těšín Medic Clinic. NFZ refunduje zabieg, a pacjent dopłaca tylko różnicę między lepszą soczewką, a kosztem zabiegu

Na przykład, pacjent usuwając zaćmę za zagranicą może wybrać droższą soczewkę np. wieloogniskową, a Fundusz i tak zwróci mu większą część poniesionych kosztów, tzn. tyle, ile płaci polskim placówkom za cały zabieg z soczewką podstawową. Pacjent będzie musiał tylko dopłacić do lepszej soczewki

Dodatkowo TMC umożliwia skorzystanie z opcji sfinansowania całego zabiegu. Oznacza to, że Pacjent nie musi czekać na zwrot kosztów z NFZ, ponieważ finansowaniem i dokumentacją zajmuje się już nasza klinika.


Zadzwoń i poznaj szczegóły: +48 690 412 288